• ...patrzeć inaczej, widzieć więcej...
          • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca obchodziliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego. To był wyjątkowy czas ze względu na wiele zewnętrznych okoliczności, ale na pewno czas wypełniony intensywnymi treściami edukacyjnymi, terapeutycznymi, wychowawczymi. To rok , który obfitował w wiele cennych inicjatyw. Zamykamy go w przekonaniu, że uczniowie naszej szkoły to wspaniali młodzi ludzie, a dowodem na to są ich codzienne sukcesy. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Ośrodka oraz odśpiewaniem naszego hymnu. Następnie w roli głównej wystąpili najstarsi uczniowie , którzy po raz ostatni stanęli na naszej szkolnej scenie i stali się gwiazdami tej uroczystości. Przygotowali program artystyczny pt. ,,To były piękne dni’’, w którym podziękowali za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Następnie zostali pożegnani przez swoich młodszych kolegów i koleżanki-przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

• Zajęcia z bezpieczeństwa

Zbliża się okres wakacji. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 19 .06.2024r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Jędrzejowie. Podczas spotkania przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą , w domu , na ulicy, kierowania rowerem czy hulajnogą. Ponadto zwrócono uwagę o zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami, bezpańskimi psami czy inną zwierzyną. Odnośnie spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież szczególną ostrożność policjanci i strażnicy zalecają w przypadku nawiązywania nowych kontaktów, a przede wszystkim zachowaniu wstrzemięźliwości i nie sięganie po substancje i środki niewiadomego pochodzenia, a także rozsądku podczas surfowania w wirtualnej przestrzeni. Nikt nie jest anonimowy w Internecie , nie należy udostępniać swoich danych osobowych ,adresu zamieszkania czy numeru telefonu.

• Projekt „Daj mi szansę”

W roku szkolnym 2023/2024 po raz trzeci w naszej placówce realizowany był projekt „Daj mi szansę” koordynowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie. Założeniem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną do treningów w konkretnej dyscyplinie sportowej. Sześciu uczniów szkół - zawodników Klubu „Strzała” - uczestniczyło w treningach z lekkoatletyki. W czasie zajęć uczestnicy nabywali podstawowe umiejętności lekkoatletyczne i doskonalili techniki już posiadane. W zajęcia wplatane były również zasady oceniania i sędziowania, co przygotowywało zawodników do pełnienia innych ról: asystenta trenera, asystenta sędziego, wolontariusza. Zajęcia odbywały się na profesjonalnych, dobrze wyposażonych obiektach sportowych i rekreacyjnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i mamy nadzieję, że zajęcia te będą kontynuowane

• Spotkanie z ratownikami medycznymi

Kształcenie umiejętności stosowania pierwszej pomocy w naszej placówce stanowi działanie priorytetowe. Tuż przed wakacjami warto było przypomnieć te zasady. W dniu 13.06.2024r pod okiem fachowców – Michała Muszyńskiego i Krzysztofa Hajduka – ratowników medycznych, uczniowie wykonywali praktyczne działania. Niezawodne w tym względzie okazały się fantomy otrzymane od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie przygotowali opiekunowie sekcji PCK: Dorota Walczyńska i Jerzy Putowski.

•     Zegar

• Sobota27.07.2024