• W placówce nie ma stanowiska szkolnego doradcy zawodowego. Zagadnienia z zakresu doradztwa zawodowego, uwzględniające treści zawarte w podstawach programowych poszczególnych typów szkół, realizowane są we wszystkich klasach i grupach wychowawczych i są dostosowane do indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów/wychowanków. Planowaniem i koordynacją działań z zakresu doradztwa zawodowego zajmuje się powołany przez Dyrektora zespól ds. doradztwa. Jego zadaniem jest również dostosowanie metod i form pracy uwzględniających potrzeby i możliwości uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz towarzyszące im często niepełnosprawności sprzężone. W związku z tym szczególny nacisk położony jest na najbardziej efektywne formy pracy z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie: praca w małych zespołach – klasa/grupa wychowawcza, zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe, wyjścia, wycieczki i wizyty studyjne.

Zespól ds. WSDZ:

• Beata Wojnowska - lider zespołu, nauczyciel szkół
          • Beata Maluch - pedagog, lider zespołu ds. wychowawczych
          • Robert Kosowski - nauczyciel grup wychowawczych, nauczyciel zajęć doradztwa zawodowego
          • Aneta Cieślak - nauczyciel szkół, lider zespołu do spraw pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu lekkim
          • Jolanta Wcisło - nauczyciel szkół, lider zespołu do spraw pracy z uczniamiz niepełnosprawnością intelektualną w stopniu  umiarkowanym lub znacznym
          • Joanna Bień -  pedagog
          • Kinga Mazur - psycholog