• BRANŻOWA SZKOŁA I ST. 2021/2022

Uczniowie Szkoły Branżowej kształcą się na kierunku cukiernik i  realizują praktyczną naukę zawodu u trzech pracodawców:

• Własne Wyroby Cukiernicze, M. D. Galera
          • Zakład cukierniczy „Małgosia”, Małgorzata Boryka
          • P.P.H.U. MJM Copiak, Sp.J

SZKOLNA MANUFAKTURA TWÓRCZA

Szkolna Manufaktura Twórcza to innowacyjna, dodatkowa forma realizacji zadań praktycznych, której celem jest rozwijanie umiejętności, predyspozycji, mogących w przyszłości stać się zawodowymi oraz współpracy zadaniowej grup uczniowskich. Stwarza warunki do zintegrowanych działań zespołów klasowych dających możliwość próby pracy dla uczniów w formie działań odtwórczych, czynnościowych, dostosowanych do indywidualnych możliwości. (z zakresu rękodzieła, florystyki, prac kulinarnych). Realizowane zadania przynoszą realne efekty - wytwory wykorzystywane są użytkowo - służą zaspokajaniu potrzeb społeczności szkolnej, a także promocji Ośrodka. Manufaktura jest miejscem - laboratorium do rozwijania aktywności w warunkach zbliżonych do pracy, gdzie uczniowie mogą poznawać warunki oraz siebie w sytuacji pracy. Uczą się otwartości na współpracę ukierunkowaną na osiąganie celu. Rozwijają efektywną komunikację, rozwijają asertywność w kontaktach, rozwiązują problemy zadaniowe. Ten rodzaj działań jest wspierany poprzez organizację zajęć w grupach wychowawczych.