•  Tak pracowaliśmy w Szkolnej Manufakturze Twórczej w I semestrze 2021/2022

• 17.12.2021
        Szkolny zespół ds. doradztwa zawodowego we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób  Niepełnosprawnych „Razem”, zorganizował w budynku Starostwa Powiatowego - pierwszy Szkolny Dzień Przedsiębiorczości .
        Podczas kiermaszu prezentowane były prace uczniów wykonywane w ramach szkolnej Manufaktury Twórczej na zajęciach przysposobienia do pracy. Zaprezentowano umiejętności uczniów w zakresie rękodzieła , florystyki oraz szycia ; które w przyszłości mogą stać się zawodowymi.

• W miesiącu październiku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy realizowali „miesiąc z zawodami”. Poznawali specyfikę pracy rolnika oraz możliwości podejmowania pracy w gospodarstwach rolnych , sadowniczych , ogrodniczych itp

W miesiącu grudniu uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy realizowali kolejny „miesiąc z zawodami”. Tym razem poznawali specyfikę pracy w zakresie rękodzieła – jako formy własnej aktywności.

​​​​​​

• W dniach 25-29. 10. 2021 w Szkołach odbywał się Otwarty Tydzień Kariery . W szkole Przysposabiającej do Pracy oraz w szkole Branżowej przeprowadzona została karta kompetencji zawodowych – jako diagnoza zasobów i możliwości własnych uczniów. We wszystkich szkołach uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne :  Przymiarka do pracy”, „Poznajemy zawody” oraz Wybrać zawód”, które przybliżyły im zagadnienia pracy .

Na zajęciach przysposobienia do pracy uczniowie :

• doskonalili własne sprawności w czynnościach i zadaniach oraz umiejętności współdziałania w zakresie prac kulinarnych.

• Rozwijali umiejętności rękodzielnicze – odtwarzanie czynności
        • Rozwijali umiejętności w zakresie prac biurowych – obsługiwanie prostych sprzętów , segregowanie i porządkowanie materiałów papierniczych

• Rozwijali umiejętności  w zakresie gospodarstwa domowego- samodzielne wykonywanie przydzielonych zadań

•

• Dnia 06. 10. 2021  w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Jędrzejowie, uczniowie klas trzecich Szkoły Przysposabiającej do Pracy, odbyli wizytę studyjną  i zapoznali się z aktualna ofertą PUP na rynku pracy dla osób niepełnosprawnych . Podczas spotkania pracownicy urzędu wyjaśniali nam czym zajmuje się Urząd Pracy oraz jaką pomoc i wsparcie możemy uzyskać po ukończeniu szkoły.