• Jesteśmy placówką, która od wielu lat podejmuje: – działania w zakresie promowania zdrowego stylu życia, – wyposaża uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, – kształtuje poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, – prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie wśród całej społeczności szkolnej. Szerokie spektrum naszych działań prozdrowotnych wynika w dużej mierze z charakteru placówki oraz specyficznych potrzeb.

Szkoła specjalna promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

• Systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
          • Wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Standardy szkoły specjalnej promującej zdrowie

1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura, organizacja i warunki sprzyjają zdrowiu oraz uczestnictwu społeczności w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
          2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników  oraz rodziców uczniów.
          3. Szkoła prowadzi edukację zdrowotną uczniów i umożliwia im praktykowanie w codziennym życiu zachowań  prozdrowotnych.
          4. Szkoła podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców uczniów w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej uczniów.