• Apel Bezpieczne Ferie Zimowe

• W dniu 17 stycznia odbył się Apel z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie na temat Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Panowie policjanci obszernie wyjaśnili zasady bezpiecznego korzystania ze stoków i lodowisk. Poruszyli również temat bezpieczeństwa na drodze- noszenie odblasków, jak również mówili na tematy aktywności i bezpieczeństwa w sieci internetowej i korzystania z telefonu.

• Konkurs wiedzy o prof. Marii Grzegorzewskiej

• W dniu 9.01.2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o prof. Marii Grzegorzewskiej  wybitnym pedagogu - twórczyni pedagogiki specjalnej.  W konkursie brali udział  uczniowie, przedstawiciele wytypowani      z poszczególnych klas, którzy odpowiadali na pytania, dotyczące jej życia i twórczości. Nie zabrakło w prezentacji   również zdjęć z ważnych wydarzeń  szkolnych realizowanych przez nauczycieli oraz uczniów  takich jak wycieczki, uroczystości czy też konkursy. Wspólnie starliśmy się przypomnieć ważne dla nas  chwile  w 2022 roku, podczas których w głównej mierze poznawaliśmy postać profesor Marii Grzegorzewskiej, jej ogromy dorobek naukowy, posiadający wartość ponadczasową. Zasługi Marii Grzegorzewskiej są ogromne, jest twórcą pedagogiki specjalnej oraz inicjatorem i organizatorem systemu kształcenia specjalnego w Polsce.  To, co stworzyła, jest piękne, szlachetne, mądre i  nigdy nie przeminie.

Wszyscy uczestnicy  konkursu wykazali się dużą znajomością podejmowanego tematu o czym świadczą otrzymane dyplomy.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

• W dniu 20.12.2020r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej tego okresu. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów SOSW w Jędrzejowie. Przy ocenie prac brano pod uwagę: zgodność z tematyką, kreatywność i pomysłowość. Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienie, dyplomy oraz słodki upominek.

• Szkolne Dni Przedsiębiorczości

• W grudniu odbywały się szkolne Dni Przedsiębiorczości zorganizowane przez zespół d.s. doradztwa zawodowego przy wsparciu Stowarzyszenia „Razem” . Wytwory rękodzieła o tematyce świątecznej wykonane w ramach Manufaktury Twórczej w Szkołach i Grupach Wychowawczych prezentowane były podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Galerii Sekunda oraz w budynku Starostwa Powiatowego, a także w szkole. Twórcom gratulujemy . Tym , którzy wsparli naszą inicjatywę serdecznie dziękujemy!!!