• Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły.

• 13  września 2024 r.  w  placówce odbyło się spotkanie uczniów  z naszym dzielnicowym  st. asp. Przemysławem Łaskawcem, którego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa  w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Wyjaśnił  uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, publikowanie  w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji, tworzenie  kont anonimowych, podszywanie się pod inną osobę. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Nowy rok szkolny przynosi ze sobą nie tylko edukacyjne wyzwania, ale także szansę , by wykazać się swoją kreatywnością i nietuzinkowymi pomysłami. Ruszyła II edycja konkursu „Odblaskowa szkoła” i my po raz drugi podjęliśmy to wyzwanie. Głównym celem konkursu jest skierowanie większej uwagi na konieczność wyposażenia uczniów – szczególnie  w kontekście ich podróży do i z szkoły – w niezbędne elementy odblaskowe jak również propagowanie działań z zakresu bezpieczeństwa oraz szerzenie wiedzy o przepisach  i zasadach ruchu drogowego. Inicjatywa ta ma również ambicję popularyzowania stosowania odblasków wśród jak największej liczby uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy wszystkich uczniów i wychowanków  do aktywnego udziału w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. To nie tylko okazja do wykazania się twórczymi umiejętnościami, ale także szansa na propagowanie ważnych wartości związanych z bezpieczeństwem na drogach. Powodzenia

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Witaj szkoło!

Gdy wakacje kończą się, my żegnamy z nimi się.

Buty już w plecaku mamy - nowy rozdział zaczynamy.

Jesień puka nam do drzwi, deszcz za oknem sobie mży.

Witaj szkoło! Krzyczmy śmiało,

Zadań czeka nas niemało!

autor Magdalena Kwiecień

2 września br. zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2024/2025, biorąc udział we mszy w kościele Świętej Trójcy, a następnie na spotkaniu całej społeczności w budynku szkół przy ul. Przypkowskiego 5. Pani Agnieszka Zaczkowska dyrektor Ośrodka powitała grono pedagogiczne i pracowników, rodziców i uczniów. Życzyła wszystkim dużo wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań, które będą realizowane w trakcie nadchodzącego roku.Chwilą ciszy została uczczona 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Po przedstawieniu zespołów klasowych dzieci wraz ze swoimi wychowawcami udały się na spotkanie do klas.

• Udział w obchodach 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

• „Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem,
            prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte.”

K. I. Gałczyński

85 lat temu to właśnie na Westerplatte rozpoczęła się największa wojna totalna trwająca od 01.09.1939r do 02.09.1945r. Choć od tamtego wydarzenia minęło wiele lat i czas zabliźnił rany, to jednak wszyscy głośno wypowiadamy motto wyryte na Pomniku Obrońców Westerplatte Nigdy więcej wojny. Mając w pamięci ten trudny czas w dniu 1 września br. o godzinie 11.00 reprezentacja Ośrodka w osobach Agnieszki Zaczkowskiej dyrektor Ośrodka, nauczycieli Anety Cieślak i Tomasza Pająka wzięła udział w obchodach zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie. Uroczystość miała miejsce przy Pomniku Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej, gdzie złożono wiązankę kwiatów.