• Warsztaty ekologiczne pod hasłem ,,Las w słoiku”

• Las to dom wielu zwierząt, miejsce wypoczynku, relaksu, ale również zielone ,,płuca Ziemi” 24.04.2023 r opiekunowie sekcji LOP przygotowali warsztaty pod hasłem ,, Las w słoiku”. Chcieliśmy pokazać, że przy użyciu kilku materiałów każdy może zrobić swój własny las w słoiku. ,,Las w słoiku” to świetna dekoracja klasy, pokoju. Działania towarzyszące warsztatom to wspaniały obszar do przekazywania treści z zakresu edukacji ekologicznej: różnorodność roślin, warunki niezbędna do ich hodowania, rodzaje podłoża i sposób pielęgnacji. Poprzez zabawę, uczestnicy warsztatów uczyli się współdziałania i kształtując tym samym właściwe postawy. Tego typu warsztaty to lekcja przyrody, pokazująca zachodzące w niej procesy. To takie proste!- nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością- zobaczcie sami na zdjęciach.

Podobają się Wam efekty- gratulacje młodzi ekolodzy.

• Przyroda wielkim laboratorium – doświadczenia i eksperymenty

• Powiedz mi, a zapomnę ,

Pokaż mi, a zapamiętam,

Pozwól mi zrobić a zrozumiem”

Konfucjusz

W dniu 24.04.2023r. uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach zatytułowanych ,, Przyroda wielkim laboratorium”, gdzie poprzez doświadczenia i eksperymenty poznawali tajniki praw fizyki, reakcje chemiczne oraz procesy, jakie zachodzą w środowisku naturalnym. Wykorzystano do doświadczeń przyrządy takie jak waga, termometry, czy lupy zostały pozyskane przez naszą szkołę z programu ,#LaboratoriumPrzyszłości . Uczniowie dokonywali obserwacji i formułowali wnioski. Poprzez tego rodzaju działania wzbogacili swą wiedzę o nowe umiejętności. Dziękujemy za wasze zainteresowanie i zaangażowanie – opiekunowie sekcji LOP.

• Przystąpienie do akcji ,,WIELKANOCNE POMAGANIE Z MIŚKIEM ZDZIŚKIEM’’

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,WIELKANOCNE POMAGANIE Z MIŚKIEM ZDZIŚKIEM’’ organizowanej przez Fundację Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” z siedzibą w Jędrzejowie. Akcja polegała na zbiórce plastikowych nakrętek w okresie okołoświątecznym. To właśnie dziś tj. 12.04 2023r. nakrętki zostały przekazane do fundacji. W zbiórkę nakrętek włączyła się cała społeczność szkolna. Zebraliśmy cały duży worek i 1 dużą reklamówkę.

• Spotkanie z prezenterem TV Arkiem Vitkiem.

• Dnia 04.04.2023 w naszej szkole odbyło się spotkanie z wywodzącym się z Jędrzejowa prezenterem TV Arkiem Vitkiem. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i ciekawej atmosferze. Nasz gość zdradził nam tajniki swojej pracy w TV , odpowiadał nam na nurtujące nas pytania. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa wraz z rozdaniem autografów naszego gościa. Mamy nadzieję że to nie ostatnie takie spotkanie. Dziękujemy i zapraszamy ponownie do nas.

• Szkolne Dni Przedsiębiorczości

• 31 marca rozpoczęliśmy Szkolne Dni Przedsiębiorczości. Zespól ds. doradztwa zawodowego wraz ze Stowarzyszeniem „Razem” zorganizował w budynku Starostwa Powiatowego kiermasz wytworów rękodzieła, w tym szycia. Prace o tematyce wielkanocnej i wiosennej wykonane zostały w Szkolnej Manufakturze Twórczej na zajęciach przysposobienia do pracy. Wykorzystany został sprzęt krawiecki pozyskany z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie Szkoły PP doskonalą swoje umiejętności z zakresu rękodzieła i szycia oraz ćwiczą i poznają warunki zbliżone do warunków pracy zawodowej. Dziękujemy za zainteresowanie i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT

• Wizyta w Szkole Języka Angielskiego -  Agnes

• Miesiąc marzec był początkiem cyklu spotkań  podczas których wychowankowie naszej szkoły odwiedzili lokalną Szkołę Języka Angielskiego -  Agnes. Dzięki uprzejmości właścicielki szkoły pani Agnieszce Bełdowskiej  uczniowie poznali nowe materiały dydaktyczne oraz metody nauczania takie jak: dynamiczna nauka z matami edukacyjnymi, piłkami, elementy nauczania metodą Teddy Eddie czy multimedialny telewizor. Dzieci mogły utrwalić poznany dotychczas materiał na lekcjach języka angielskiego oraz zdobyć nową wiedzę. Lekcja poza szkołą spotkała się z dużą aprobatą i zainteresowaniem wśród uczniów. Spotkanie zostało utrwalone aparatem fotograficznym pozyskanym z programu #LaboratoriaPrzyszłości .

• Spotkanie Wielkanocne

• Dnia 29 marca 2023 w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie pod przewodnictwem pani Beaty Wolskiej, Justyny Tutaj, Katarzyny Ślusarek zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili tradycje i symbole wielkanocne. Podczas apelu rozstrzygnięto szkolny konkurs na Palmę Wielkanocną. Jury w osobach pani dyrektor Agnieszki Zaczkowskiej i wicedyrektor Beaty Walczyńskiej wyróżniło trzy palmy:

• palmę wykonaną przez ucznia kl. 3a PP Dominika Siwca pod kierunkiem pani Agaty Sobczyk,
            • palmę wykonaną przez uczniów kl. 5b SP pod kierunkiem pani Beaty Radziejewskiej-Buchnat,
            • palmę wykonaną przez uczniów kl. 1a PP pod kierunkiem pani Izabeli Blicharskiej.

Konkurs przygotowały: Beata Radziejewska-Buchnat i Beata Wolska.

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną. Wzięło w nim udział 38 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie. Prace były bardzo pomysłowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi takimi jak: wydzieranki, kolaż, wycinanki, quilling, wyklejanki, itp. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody w formie słodkiego upominku i nagrody rzeczowej. Organizatorami konkursu były panie: Agata Sobczyk, Monika Grabowska, Agnieszka Putowska. Druga część spotkania poświęcona została tradycjom i obyczajom wielkanocnym w Wielkiej Brytanii. Pani Justyna Tutaj przedstawiła prezentację podczas której wychowankowie poznali zwyczaje charakterystyczne dla anglojęzycznego obszaru językowego odmienne od tych pielęgnowanych w Polsce. Pani Justyna przygotowała również konkursy dzięki którym uczniowie mogli podsumować zdobytą wiedzę i wygrać pyszne łakocie.