• Dzień Bezpieczny Internet

• Corocznie na początku lutego obchodzony jest w Dzień Bezpiecznego Internetu. Tradycją stało się już, że nasza szkoła przyłącza się do tych obchodów, podejmując w tym okresie różnorodne działania mające na celu uświadomienie uczniom różnych zagrożeń, które mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z zasobów sieciowych. Rozpoczęliśmy od przygotowania tematycznej gazetki, każda klasa otrzymała również gazetkę z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. W każdej klasie odbyły się zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Pokazujemy uczniom, że Internet to fajne „miejsce”, które ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, pozwala nam poszerzać wiedzę i doskonalić umiejętności, a także rozwijać pasje. Jest też źródłem rozrywki. To wszystko jest dla nas dostępne i powinniśmy z tego czerpać przysłowiowymi „pełnymi garściami”, trzeba jedynie pamiętać, aby robić to rozsądnie.

• BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI! - spotkanie z Policjantem

• W dniu 5 lutego, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Grupach Wychowawczych odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Wychowankowie dowiedzieli się na jakie zagrożenia w Internecie należy zwracać szczególną uwagę oraz tego jakich sytuacji należy się wystrzegać, aby nie stać się łatwym celem cyberprzestępców. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa. Policjanci przypomnieli także o odpowiedzialności nieletnich, jaka wiąże się z nieprawnymi zachowaniami obserwowanymi w Internecie, przypominając, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a każde użycie telefonu/komputera zostawia ślady. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali także o tym, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletnich czynu karalnego oraz czym jest demoralizacja.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a funkcjonariusz na każde pytanie odpowiadali cierpliwie i z uśmiechem.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie!

Organizatorami spotkania byli opiekunowie Sekcji Aktywności i Bezpieczeństwa

• Zabawa Karnawałowa

• W poniedziałek 05 lutego 2024r. w szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową, a wystrój wprowadził uczniów w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Uczniowie tańczyli w rytmie ulubionych piosenek. Tańce w rytm muzycznych przebojów, przeplatane były różnymi konkursami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji. Nie zabrakło również kartek walentynkowych, które uczniowie wręczali sobie i nauczycielom. Wszyscy wspólnie wspaniale się bawiliśmy

No cóż….kolejna zabawa karnawałowa już za rok!

• Rozstrzygnięcie konkursu "Odblaskowa Szkoła’’- gala finałowa

• 31.01.2024 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów Świętokrzyskiego Pilotażowego Konkursu pn. „ODBLASKOWA SZKOŁA 2023”. Na konkurs wpłynęło 41 prac. Kapituła konkursowa   doceniła nasze przedsięwzięcia   i tym samym stanęliśmy na podium zdobywając 2 zaszczytne miejsce w województwie.  Najważniejszym celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w województwie świętokrzyskim m.in. poprzez zaangażowanie i aktywność dyrektorów szkół, lokalnych władz samorządowych oraz rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Zadania przewidziane w konkursie były realizowane na przestrzeni września i października. W ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” w naszym Ośrodku podjęto szereg działań,  w które zaangażowała się cała społeczność placówki. W trakcie realizacji zadań konkursu „Odblaskowa Szkoła” w naszej placówce odbyło się wiele ciekawych  i atrakcyjnych dla uczniów spotkań, konkursów, zajęć oraz wyjść, wycieczek. Uczniowie w niecodziennej formie przypomnieli sobie ważne zasady zachowania się na drodze oraz konieczność noszenia odblasków, które zwłaszcza w jesienne wieczory są bardzo ważnym elementem naszego bezpiecznego przemieszczania się po drogach. Dziękujemy organizatorom konkursu, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom oraz wszystkim instytucjom wspierającym placówkę podczas realizacji działań. Szczególne podziękowania kierujemy do Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie: nadkom. Grzegorza  Więckowskiego naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz st. asp. Przemysława  Łaskawca  dzielnicowego  za  wsparcie i pomoc w organizacji konkursu. Słowa wdzięczności należą się również Straży Miejskiej w Jędrzejowie, a  w szczególności p. Markowi Godlewskiemu. Pięknie dziękujemy także seniorom  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jędrzejowie oraz  Domu Seniora+ za wspólną aktywność i integrację międzypokoleniową. Otrzymaliśmy wiele nagród oraz czek w wysokości 1 tys. W tej pięknej  uroczystości  była z nami dyrektor Ośrodka p. Agnieszka Zaczkowska. Brawo my!

• Udział w I Integracyjnym Turnieju Tańca - Opatów

• Dnia 14.12.2023r  w Opatowie odbył się I Integracyjny Turniej Tańca Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Taniec z Marzeniami” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, zorganizowanego przez SOSW w Jałowęsach.  Naszą placówkę reprezentował działający w Ośrodku zespół „SAMBA”, który zaprezentował układ choreograficzny pt: „Blask gwiazdy” ,którego wykorzystano podkład muzyczny LINDSEY STIRLING „ CAROL of THE BELLS”.  Wdzięk, wyczucie rytmu, układ tańca, przepięknie świecące kule to wszystko wzbudziło podziw. Wspaniała atmosfera, doświadczenie i integracja będą dla nas motywacją do dalszego rozwoju tanecznych umiejętności.