• Akcja #SzkołaDoHymnu.

• Dnia 10.11.2021r odbył się w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie uroczysty Apel poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. Dzieci i młodzież przedstawiły program słowno – muzyczny upamiętniający wydarzenia tych ciężkich czasów i wszyscy wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną prezentację multimedialną pod hasłem- 11 Listopada Święto Niepodległości .

Nasza placówka po raz kolejny wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu. O godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i Panią dyrektor przystąpiła do uroczystego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Było uroczyście i biało-czerwono.

• #SzkołaPamięta

• Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jędrzejowie wzięli udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauk #SzkołaPamięta odbywająca się w szczególnym czasie wtedy kiedy wspominamy naszych bliskich oraz tych którzy zapisali się w historii lokalnej i ogólnonarodowej.

W ramach akcji podjęliśmy różnorodne działania:

- Wykonanie gazetki tematycznej pod hasłem „Pamiętamy, tych którzy odeszli”

- Wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami w ramach akcji „Szkoła Pamięta” przez naszych wychowanków

- Zorganizowanie akcji Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Światełko dla tych, którzy odeszli” polegająca na porządkowaniu grobów zasłużonych dla Naszej społeczności oraz zostały zapalone znicze na grobach zmarłych nauczycieli między innymi pierwszego dyrektora naszej placówki Pana Szymona Wielińskiego, który był więźniem obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej.

- Odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci:

w Jędrzejowie, gdzie była chwila zadumy i refleksji, a także krótka modlitwa i został zapalony symboliczny znicz.

- Czcimy pamięć o patronie naszej Placówki. Profesor Marii Grzegorzewskiej, której poświęcony był apel tematyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli,
            a w którym główną rolę odegrali uczniowie naszego Ośrodka. Zostały złożone kwiaty i nastąpiło zapalenie symbolicznego znicza pod tablicą pamięci.

- Oglądanie prezentacji multimedialnej w Grupach Wychowawczych pod pt. „Polskie Drogi Edukacji Marii Grzegorzewskiej”

Była to ważna lekcja patriotyzmu oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności.

• Dzień Patrona

•             W dniu 27.10.2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, poświęcona patronce naszej Placówki – Marii Grzegorzewskiej. Uczniowie przybliżyli wszystkim obecnym na akademii wspaniałe osiągnięcia twórczyni pedagogiki specjalnej, wybitnego pedagoga profesor Marii Grzegorzewskiej. Dziedzictwo jej myśli, przechodzić będzie na przyszłe pokolenia. Jednak cały czas są obecne w naszej codziennej rzeczywistości szkolnej słowa, które powinny stać się mottem każdego człowieka:

,, Życzliwość – wywołuje życzliwość,

Przyjaźń - rodzi przyjaźń..”

,, Każdy człowiek ma prawo do miejsca

w społeczeństwie i do osobistego szczęścia”.

W tym uroczystym i podniosłym dniu przyjęliśmy do społeczności szkolnej nowoprzybyłych uczniów – którzy wypowiedzieli ważne słowa ślubowania:

,, Jestem Polakiem, uczę się w polskiej szkole- przyrzekam uczyć się pilnie !”

Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Agnieszka Zaczkowska oraz pani wicedyrektor Beata Walczyńska.

Dziewczęta i chłopcy otrzymali słodki upominek wraz z życzeniami samych pogodnych i radosnych dni spędzonych murach naszej szkoły.

Na ręce pani dyrektor Agnieszki Zaczkowskiej został przekazany prezent, wykonany przez uczniów klas Przysposabiających do Pracy w ramach manufaktury twórczej . Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie znicza przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej pod tablicą upamiętniającą postać naszej patronki Marii Grzegorzewskiej.

• Dzień Edukacji Narodowej

•      Dnia 14.10.2021r. w SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych
            i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników oświaty.

Po części artystycznej odbyło się rozstrzygniecie konkursu ,,Nauczyciel Roku’’ przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Ten zaszczytny tytuł otrzymali: pani Katarzyna Kowalczyk – nauczyciel grup wychowawczych oraz pani Beata Rosińska –nauczyciel szkół.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Zaczkowska , która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora .