• Dzień Przedsiębiorczości

•     W dniu 17.12.2021 odbywał się szkolny Dzień Przedsiębiorczości, w ramach którego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem”, zorganizowany został w budynku Starostwa Powiatowego kiermasz świątecznych wytworów rękodzieła uczniów szkół . Prace zostały przygotowane na zajęciach rękodzieła w ramach Szkolnej Manufaktury Twórczej. W  trakcie kiermaszu prezentowano możliwości i umiejętności  uczniów w zakresie pracy twórczej, które w przyszłości  mogą stać się zawodowymi,  w tym umiejętności związane z szyciem.

Pozyskane środki przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia, a w przyszłości powrócą jako wsparcie inicjatyw na rzecz uczniów.

Wszystkim Państwu, którzy wsparli naszą akcję serdecznie DZIĘKUJEMY!

• Uroczyste przekazanie samochodu do przewozu naszych uczniów.

• Dzień 16 grudnia br. był dla społeczności SOSW w Jędrzejowie wyjątkowy. W atmosferze świąt Bożego Narodzenia, której mottem stały się słowa papieża Franciszka "Niech płonie lampa serca..." odbyło się uroczyste przekazanie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych zakupionego w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" współfinansowanego ze środków PRFON oraz ze środków własnych powiatu. Mamy nadzieję, że samochód dowiezie nas zawsze bezpiecznie do celu.

Spotkanie stało się także okazją do podsumowania 5-letniej działalności Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, w trakcie której wsparciem psychologiczno-pedagogicznym obejmowane były najmłodsze dzieci. Piękną postawę zaprezentowali wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 im. ks. St. Konarskiego
            w Jędrzejowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, Zespołu Szkół w Sędziszowie oraz Zespołu Szkół CKR im. Macieja Rataja w Krzelowie, którzy włączyli się w akcję zbierania materiałów plastycznych dla naszych podopiecznych.

W podziękowaniu dla wszystkich, którzy zapalili w tym dniu dla nas lampę serca, dzieci przedstawiły program artystyczny wprowadzający w cudowny klimat świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze raz społeczność Ośrodka serdecznie dziękuje za wszelkie dobro.