• ZBIÓRKA DLA UKRAINY

•

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Jędrzejowie i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM ogłaszają zbiórkę produktów dla obywateli tego kraju.

Jeśli masz ochotę wesprzeć naszą akcję – zapraszamy do współpracy. Podane poniżej artykuły można dostarczać od 01.03.2022r (tj. wtorek) do 04.03.2022r
            (tj. piątek)  w godzinach 8:00 - 15:00 do budynku internatu przy ul. Okrzei 49B.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Mile będą widziane:

• Koce zwykłe i termiczne
            • Śpiwory
            • Chemia gospodarcza
            • Środki czystości
            • Grzebienie, szczotki do włosów
            • Bielizna damska, męska, dziecięca
            • Podpaski, pieluchy dla dorosłych
            • Pampersy
            • Papier toaletowy i ręczniki papierowe
            • Ręczniki
            • Worki na śmieci
            • Środki dezynfekujące
            • Maski filtrujące lub jednorazowe
            • Zapałki, świece
            • Baterie, powerbanki
            • Latarki
            • Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie).

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów wolontariatu placówki: Ewy Struzik, Justyny Tutaj.

• DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE!

• Do końca marca bieżącego roku, trwać będzie na terenie naszej szkoły,  zbiórka zużytych baterii – w związku z przystąpieniem placówki do Ogólnopolskiego Konkursu „ Edukujemy – Pomagamy ” w ramach którego wspieramy działalność „Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi  Stowarzyszenie w Laskach”. Organizatorem konkursu jest  firma Reba- Organizacja Odzysku S.A.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

• Innowacja pedagogiczna "Zrób to sam, Ziemię lecz, taka mała ważna rzecz"

•      Dnia 13 lutego w grupach wychowawczych odbyły się warsztaty plastyczne pod kierunkiem malarki p. Anity Łukasik. Tematem spotkania było „Piękno krajobrazu zimową porą”. Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali prace plastyczne. Wszystkie prace były pomysłowe
            i oryginalne.

Zajęcia te odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „Zrób to sam, Ziemię lecz, taka mała ważna rzecz”. Po zakończonych warsztatach prace wychowanków zostały wyeksponowane na  wystawie w naszej świetlicy.