• Warsztaty plastyczne

• W dniu 28 kwietnia 2022 odbyły się warsztaty plastyczne z jędrzejowskim malarzem Zbigniewem Kasprzakiem poświęcone naszej patronce - Marii Grzegorzewskiej ,,M. Grzegorzewska otoczona majowymi kwiatami”. Wykonane prace są ozdobą korytarza naszej szkoły. Uczniowie podziękowali artyście własnoręcznie wykonanymi pracami na zajęciach z przysposobienia do pracy w ramach manufaktury twórczej.

• Dzień Ziemi 2022

• Dzień Ziemi w naszej szkole, jest zawsze doskonałą okazją do promowania zachowań proekologicznych, tak też było w tym roku. Opiekunowie sekcji LOP podczas spotkania z uczniami zaprezentowali animowaną bajkę z której uczniowie dowiedzieli jakie wymogi muszą spełnić produkty, aby można było powiedzieć, że są ekologiczne, jak rozpoznać je na sklepowych półkach oraz jakie są walory smakowe i zdrowotne takiej żywności. Nauczyciele podkreślali znaczenie zdrowego  stylu życia, a przypominając piramidę zdrowego odżywiania zachęcali  uczniów do spożywania  niskoprzetworzonych produktów oraz do aktywności fizycznej. Zabawy i konkury przygotowane na tę okoliczność, wyzwalały w uczniach wiele emocji i były okazją do ugruntowania wiedzy .

• Dzień Przedsiębiorczości

• W dniu 08.04.2022 odbywał się drugi  szkolny Dzień Przedsiębiorczości. We współpracy ze Stowarzyszeniem „RAZEM”, zorganizowany został w budynku Starostwa Powiatowego kiermasz świątecznych wytworów rękodzieła o tematyce świątecznej, wykonanych przez uczniów szkół oraz grup wychowawczych. Prace zostały przygotowane na zajęciach rękodzieła w ramach Szkolnej Manufaktury Twórczej. W trakcie kiermaszu prezentowano możliwości i umiejętności uczniów w zakresie pracy twórczej , które w przyszłości mogą stać się zawodowymi, w tym umiejętności związane z szyciem.

Pozyskane środki przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia, jako wsparcie inicjatyw na rzecz uczniów.

Wszystkim Państwu, którzy wsparli naszą akcję serdecznie DZIĘKUJEMY!

…z życzeniami Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

• Dziękujemy!!!

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Jędrzejowie i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM dziękują rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom za przyłączenie się do naszej zbiórki produktów dla poszkodowanych obywateli Ukrainy. Wszystkim, którzy okazali pomocną dłoń składamy wyrazy wdzięczności

• Konkurs - " Najpiękniejsza dekoracja Mazurka Wielkanocnego"

• Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole branżowej odbył się konkurs "Najpiękniejsza dekoracja Mazurka Wielkanocnego". Głównymi celami konkursu było kultywowanie tradycji Wielkanocnych i doskonalenie umiejętności wykonywania dekoracji z wykorzystaniem różnych produktów. Pomysłów na dekorację było bardzo wiele.

Sami oceńcie.

• Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem, czyli tradycje wielkanocne w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jędrzejowie.

• Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. W atmosferę tych pięknych świąt wprowadziła nas uroczysta akademia, która odbyła się w dniu 05. 04.2022r. Podczas uroczystości uczniowie przybliżyli zebranym polskie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przypominały piękne polskie tradycje wielkanocne. Zebrani dowiedzieli się, co symbolizują potrawy z wielkanocnego koszyczka, jakie prezenty przynosi zajączek, jakie ciasta królują na świątecznym stole. Aktorzy przenieśli widzów na tradycyjną polską wieś pokazując zwyczaj chodzenia z kogucikiem przez dyngusiarzy i polewania wodą dziewcząt w Lany Poniedziałek. Wszystkie scenki ubarwione były pięknymi wesołymi piosenkami wielkanocnymi. Barwne dekoracje, wielkanocny stół dodawały kolorytu temu spotkaniu. Akademia wprowadziła wszystkich w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie pani dyrektor Agnieszka Zaczkowska życzyła uczniom, rodzicom, nauczycielom pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym oraz Wesołego Alleluja.

Akademię przygotowały: Edyta Michalska, Beata Radziejewska-Buchnat, Dorota Walczyńska, Beata Wolska.

Podczas apelu rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs na Palmę Wielkanocną.
            Jury w osobach pani dyrektor Agnieszki Zaczkowskiej, wicedyrektor Beaty Walczyńskiej oraz pani Ewy Małek wyróżniło  trzy palmy:             .

• palmę kl.8a SP wychowawca pani Katarzyny Ślusarek,
            • palmę kl.3cPdP wychowawca pani Izabeli Blicharskiej,
            • palmę kl.2cPdP wychowawca pani Anny Stawskiej.

Konkurs  przygotowały : Beata Radziejewska-Buchnat i  Beata Wolska.